4 dny v Sama doma

Sama doma moc často nebývám, ale tento pořad se mi občas podaří shlédnout. Například pokud mi marodí syn. Velmi mě proto potěšilo, že mě Česká televize, jmenovitě dramaturgové z pořadu Sama doma vyzvali, jestli mám něco zajímavého pro ženy i muže z oblasti, které se věnuji již tolik let, omlazujících technik bez skalpelu, maximálně přirozených a zdravých. Nabídla jsem, že divákům představím tzv. Face jogu – tedy česky jógu obličeje. Připravila jsem tak krátkou sestavu, která může pomoci všem bez rozdílu pohlaví i etnika a je možné ji cvičit v každém věku. Tato mini sestava může vylepšit nejen pleť, ale i tonizovat svaly obličeje a krku. Pokud máte problémovou lokalitu, kterou chcete změniz, je vhodné začít se startovacím programem Izojoga start a pak přidat Program zaměřený na konkrétní problém. Například výzvu pro krk a dvojí bradu, nebo Program pro oči a čelo. Věřím, že si cvičení, které nezabere více než 5 minut 3 x denně oblíbíte a že se stane součástí vašeho života stejně, jako mého. Není zde na místě ptát se, jestli to funguje. Cvičíte se své tělo? Tak jaký je rozdíl mezi svaly obličeje? Žádný. Necvičíte, ochabují!

Sama doma pondělí

V Sama doma v pondělí jsme se potkali na ČT 1 s moderátorkou Martinou Vrbovou a předváděly jsme cviky na čelo a oči. Čelo je poměrně velká část a svaly jsou zde silné. Hned několk vrstev svalů a nejznámějším problémem jsou vrásky na čele vodorovné i svislé, tzv. mračivka. Pokud ale sval na čele ochabuje, není problém pouze ve vráskách, ale hlavně povolováním a padáním víček. Horní víčka začnou převisat přes oči a stejně tak, nám klesá obočí. Cvičení šlo moderátorce Martině skvěle, tu jsem viděla. Koho jsem ale neviděla, protože se jedná o přímý přenos, je tlumočník do znakové řeči. Když mě na to upozornily kamarádky, tak jsem se podívala na záznam a skutečně! Pokud jste ho také nevnímali nebo neviděli tento díl Sama doma vůbec a zajímá vás to, tak zde jsou odkazy na první a druhou část.

Sama doma s čelem a očima

Sama doma úterý

Sama doma v úterý opět s Martinou. Představilijsme si cvik, který má na celém světě název Mini facelift. Ovlivňuje a vylepšuje horní část obličeje – tedy konkrétně převislá oční víčka, nosoretní vrásku a horní část kontury obličeje. Při jeho cvičení se možná stáhnete někam do ústraní, protože si můžete připadat jako blázen. Ale jeho pravidelné cvičení Vám opravdu udělá dobře a výsledky jsou viditelné brzy. Zkusili jste ho zacvičit s námi?  A vyplazovaly jste i jazyk? Protažení, kterého docílíte díky zapojení svalů od hlavy přes krk, rameno až k prstům ruky, stojí za to. Pokud jste ho nezkusili nebo neměli možnost vidět tento díl Sama doma vůbec, zde jsou odkazy na první a druhou část.

Sama doma středa

Sama doma ve středu byla změna. Jednak jsem byla na chatu a za druhé jsem tentokrát diskutovala s moderátorkou Janou Havrdovou. V izojoze jsme postoupili níže k dalším oblastem. To je tváře, nosoretní vrásky, oblast pusy a rty. Každá jedna část se dá vylepšovat a všechny části mohou být problematické. Kuřácké vrásky kolem rtů, jsou velmi častým problémem, který trápí ženy. Díky tomu se pak rozpíjí i rtěnky a celkově zestařuje obličej. Oblast ochabujících tváří je další velmi častý jev a viditelně se prohlubují díky ochabování tváří právě nosoretní vrásky. No prostě je toho v této oblasti obličeji opravdu mnoho a tak jsem pro divačky vybrala cvik, který je účinný nejen vynikajícím prokrvením obličeje, ale také vyhlazuje nosoretní vrásky. Je také jedním ze cviků, které se dělají jako protipoza jiných cviků, pokud je třeba strečing určitých svalů. Na prokrvení rtů, získání růžové barvy a pro jejich celkové zlepšení jsem ještě vybrala cvik “čmeláka”. Zacvičili jste ho s dětmi?  A co vám řekly, jak se jim líbil? Zde odkaz.

Sama doma ve středu

Sama doma čtvrtek

Sama doma ve čtvrtek

Náš poslední den miniseriálu izojogy obličeje, zároveň poslední cvik a zbývající poslední oblast. V této oblasti se jedná o krk, bradu a dolní konturu obličeje. Vybrala jsem pro Vás cvik, který je účinný na všechny zmíněné partie. Jmenuje se Labutí šíje a není daleko od názvu. Pokud je tato lokalita vaše problémová, doporučím vám, začít se izojoze věnovat opravdu vážně. Zmíněné části jsou ty těžší. Hlavně tyto části se velmi těžce “vylepšují” a to plastickým chirurgem. Dvojí bradu, tu liposukcí trochu ovlivníte. Nicméně pokud přiberete, bude tam zase a nebo se bude tuk ukládat v jiné partii. Ale krk je dodnes velkým problémem. A kontura obličeje je pak záležitostí minimálně “ošizeného” faceliftu. Pod tím si nepředstavujte, že to ošidí plastický chirurg, ale lifting obličeje se provádí jen ve spodní části k uším. Nutných je tedy plastických zákroků hned několik a ještě se to nemusí definitivně vyřešit. Možná bude třeba vytáhnout další tisíce za botulotoxinové injekce a výplně kyselinou hyaluronovou, které nebudou jistě trvanlivější než několik měsíců. Myslím, že je vhodnější za zlomek ceny začít startovacím programem Izojogy a pak přidat Výzvu pro krk, dvojitou bradu a konturu, která bude připravena  v obchodě začátkem února, opět jako video lekce nebo osobní trénink online.  a 2. část Zde odkaz na čtvrteční vysílání 1.část